• در پژوهش سرای دانش آموزی مراغه
افتتاح آزمایشگاه نانو تکنولوژی

  • جمعه, 15 اسفند 1393
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
افتتاح آزمایشگاه نانو افتتاح آزمایشگاه نانو

با حضور تعدادی از مسئولین استانی و شهری، آزمایشگاه دانش آموزی نانو در پژوهش سرای دانش آموزی مراغه به بهره برداری رسید.

مراسم افتتاح سی و یکمین آزمایشگاه دانش‌آموزی فناوری نانو (شبکه آزمایشگاه‌های توانا)، دوشنبه یازدهم اسفند ماه، در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مراغه با حضور خانم دکتر رستمی؛ عضو شورای شهر مراغه، آقای دکتر مجتهدی؛ معاونت بهداشت و درمان مراغه، آقای شاطریان؛ معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مجمع خیرین مدرسه‌ساز، رؤسای دانشگاه‌های مراغه و معاون پژوهشی شبکه آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو برگزار شد.

آقای اسلامی؛ پس از خیر مقدم گویی به حضار، توسعه و تقویت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی را از سیاست‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: «پژوهش‌سراها به عنوان محلی برای ایجاد ابتکار و اندیشه‌ورزی دانش‌آموزان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند». وی در ادامه اضافه کرد با توجه به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب در خصوص ارتقای قدرت علمی کشور، تلاش در راستای کسب موفقیت های بیشتر در فناوری نانو ضروری است.

مدیر آموزش و پرورش مراغه، اعلام کرد در راستای ارتقای سطح کیفی این آزمایشگاه تمام تلاش خود را برای جذب کمک‌های خیران انجام می‌دهیم تا بتوانیم امکانات بیشتری در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم.

آقای ساعدی؛ با ارائه آمار مربوط به فعالیت‌های صورت گرفته در مسیر ترویج دانش‌آموزی فناوری نانو، تاسیس آزمایشگاه¬های دانش‌آموزی در کنار المپیاد را به عنوان مهم‌ترین دستاورد فعالیت 10 ساله در این مزینه معرفی کرد. آشنایی دانش‌آموزان با فناوری نانو و کشف استعدادهای درخشان آنها، تربیت نیروهای پژوهش‌محور از دوران مدرسه و در نهایت ارتقای رتبه کشور در تولید علم نانو در سطح جهان را از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این آزمایشگاه دانست.

آقای شاطریان هم با تاکید بر اهمیت علوم و فناوری نانو برای آینده کشور، آموزش دانش‌آموزی این علم و افزایش مشارکت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در این مهم را ضروری دانست.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، با اشاره به حمایت 70 درصدی صورت گرفته توسط معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری نانو، تاکید کرد فعالیت مفید مناطق آموزش و پرورش شرط اصلی برقراری این حمایت‌ها است.

در مجموع 1,369,926,000 ریال برای راه‌اندازی این آزمایشگاه هزینه شده است که 40 درصد این مبلغ به وسیله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 30 درصد آن به همت وزارت آموزش و پرورش و 30 درصد هم از سوی ستاد نانو پرداخت شده است.

385 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 176
برچسب زدن

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

آخرین اخبار

کارگاه های آموزشی